10/08/2017

MAŁA ŁAZIENKA - SZUKAM INSPIRACJI DO ZAPROJEKTOWANIA SZAFKI POD UMYWALKĘByć może nie nastąpi to za miesiąc lub nawet za pół roku, ale przyjdzie kiedyś pora, aby szafeczkę z Obi zastąpić bardziej użytecznym meblem, stworzonym na wymiar. Rozmiary naszej łazienki sugerują, aby szafka była nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna, czyli mieszcząca liczny łazienkowy dobytek. Wnęka pozostawiona na ten cel ma 80 cm szerokości. Liczę więc, że w odpowiednim czasie uda się ją ciekawie i pięknie zagospodarować. 
W grę wchodzi więc szafka z drzwiczkami lub z szufladami. Do tego chciałabym w dolnej części dodać otwartą półkę. Najchętniej widziałabym ją z typowym klasycznym look'iem, czyli z frontami ramowymi, lub w wersji bardziej mid-century, a zwłaszcza z efektem politury. Myślę, że do naszych "kropeczek" taki styl pasowałby jak ulał. Zanim jednak podejmę ostateczna decyzję, muszę tego typu fronty ocenić na żywo.
Co do sposobu zamontowania mam dwa pomysły. Pierwszy, to szafka typowo wisząca z półką na dole. A opcja druga, to smukłe nóżki, które idealnie pasowałyby do stylu z połowy ubiegłego wieku. 
Wraz z szafką należałoby kupić lustro, którego brak jest niezwykle doskwierający... Bez względu na to, jaki rodzaj szafki wybierzemy, dobiorę do niej lustro okrągłe, które nieco przełamie te wszystkie linie proste, lub lustro prostokątne, ale z obłymi rogami. Oczywiście w bardzo cienkiej ramie, aby nie stało się ono głównym centrum uwagi.


Dla przypomnienia, tak na razie wygląda miejsce na szafkę:D R E W N O

Moim pierwszym pomysłem na szafkę pod umywalkę było drewno. Jednak po wybraniu na podłogę płytek drewnopodobnych, muszę uważać, aby dobrze połączyć te dwa materiały. Myślę, że w przypadku takiego zestawienia najlepszym pomysłem byłoby zastosowanie frontów w kolorze jak najbardziej zbliżonym do podłogi W realizacjach Studia McGee znalazłam kiedyś dwie łazienki, które szczególnie zapadły mi w pamięć. Nawet jeśli wybiorę zupełnie inne wykończenie dla szafki, bardzo chciałam Wam pokazać te piękne, choć proste, łazienki, do których lubię często powracać.(A tak na marginesie, powinniście zobaczyć całą realizację nowoczesnego domku górskiego, w którym ta łazienka się znajduje. Przepiękne wnętrza! - link pod zdjęciem)
Jak już wcześniej wspomniałam, nie wykluczam pójścia w stronę mid-century. Uwielbiam, kiedy ten styl wkomponowany jest we wnętrza nowoczesne lub klasyczne. A efekt politury robi na mnie szczególne wrażenie.
To jedna z moich ulubionych szafek w tym stylu. I te nóżki...

G R A N A T / G R A F I T

Granatowe lub grafitowe szafki są moimi faworytami od bardzo, bardzo dawna. Ich klasyczne piękno i ponadczasowość bardzo do mnie przemawiają. W przypadku obu kolorów zastosowałabym złote lub srebrne uchwyty i ramę lustra w tym samym kolorze.


B I E L  / P A S T E L E

Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest również szafka w kolorze białym lub w jednym  z delikatnych pastelowych odcieni z palety RAL. W małej łazience zawsze dobrze sprawdzają się jasne barwy, które kojarzymy z czystością i powiększeniem przestrzeni. A jeśli łazienka wygląda zbyt sterylnie, zawsze możemy ją nieco ocieplić za pomocą dodatków.

Dobrze, że szafka pod umywalkę to dość odległą przyszłość, bo na chwile obecną mam aż nadto pomysłów, więc byłoby mi ciężko podjąć decyzję na przestrzeni jednego miesiąca. Ale błędem byłoby również niezastanawianie się nad tym tematem i odwlekanie go do ostatniego momentu.
Na razie w łazience nie będzie działo się nic nowego, więc pewnie skupię się na pokoju Uli, którego realizację przewidujemy na grudzień. Po zamontowaniu drzwi wewnętrznych położymy też wykładzinę w naszej sypialni, więc i tam powolutku zaczną się pierwsze prace. 


WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NOWY TYDZIEŃ,
Sylwia
5 komentarzy:

 1. Wszystkie piękne, nie dziwię się problemom z wyborem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie korci, żeby postawić na mid-century, ale na szczęście mam jeszcze sporo czasu na podjęcie tej decyzji :)

   Usuń
 2. aż się prosi o drewniany lub drewnopodobny blat <3 ...niestety jego funkcjonalnośc ustępuje nawet szafeczce z obi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam drewno, ale w łazience chyba obawiałabym się go użyć. Choć widywałam łazienki na przykład z drewnianą podłogą - może chodzi o dobrą impregnację.

   Usuń
  2. czasem wystaczą drewnopodbne płytki, obecnie technika ich wykonania sprawia, że naprawdę można się pomylić:)
   Do łazienki takie rozwiązanie byłoby chyba najepszym "drewnianym" kompromisem ;)

   Usuń

Dziękuję za każdą motywującą opinię :)