9/06/2015

Okrągły stół w jadalni - Round dining table

   A dziś kilka słów o stole w jadalni. Chciałabym skupić się na stole okrągłym, ponieważ właśnie taki widziałabym w naszej jadalni, a właściwie w kącie jadalnianym połączonym z pokojem dziennym. Cała ta przestrzeń to około 32 metry kwadratowe, więc raczej nie będziemy mogli poszaleć z umieszczeniem bardzo dużego stołu. Wydaje mi się, że stół okrągły dobrze zagospodaruje tą niewielką przestrzeń i dodatkowo nada wnętrzu elegancji. Wystrój oczywiście będzie jasny, więc w celu zapobiegnięcia monotonii postaram się wybrać stół drewniany w ciemnobrązowym kolorze. Do tego miękkie krzesła z nogami w kolorze stołu, ale obite jasną tapicerką (do wyboru prawdopodobnie beż, szarość lub jasne pastele z białymi wzorami). A jako dopełnienie wisząca lampa (najlepiej w formie lampionu), również z ciemnymi akcentami, które będą pięknie kontrastowały z jasnym wystrojem okien. Ah, już mam przed oczami ten widok...

   Oczywiście, zgodnie z moim ostatnim postanowieniem, nie mogę poprzestać jedynie na walorach estetycznych, więc dorzucam kilka informacji teoretycznych. Po pierwsze, żeby dobrać odpowiedni stół i jego wielkość, musimy wiedzieć jaką przestrzenią dysponujemy, żeby poruszać się przy nim swobodnie (siadać i wychodzić bez przeszkadzania innym). Po drugie, znając wymiary stołu, powinniśmy dopasować odpowiednią ilość krzeseł, żeby nie było nam zbyt ciasno. I tu podeprę się rysunkiem zapożyczonym z sieci. Wymiary podane są w calach, ale łatwo przeliczyć je na centymetry mnożąc przez 2,54.


   Kolejną kwestią jest dywan pod stołem. Oczywiście jego kształt dobieramy według własnych upodobań. Może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny, ale najważniejsze, żeby nie był zbyt mały, ponieważ wtedy każde wsuwanie krzesła grozi wywijaniem dywanu (po jakimś czasie takie zagięcia nie wyglądają zbyt ładnie). Czyli dywan powinien sięgać poza wsunięte krzesła na taka odległość, że po ich wysunięciu mamy jeszcze bezpieczny zapas kilkunastu centymetrów.


   A przy okrągłym stole dobrze prezentowałyby się również krzesła takie jak te poniżej. Są miękkie, wygodne i przede wszystkim piękne.

POZDRAWIAM,
Sylwia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą motywującą opinię :)