6/14/2016

WIELKA PRZEPROWADZKA cz.2 Stan po malowaniu ścian, czyli w dniu przyjazduOd naszego przyjazdu minęły już prawie dwa tygodnie. Powiem Wam szczerze, że przez kilka pierwszych dni czułam się trochę nieswojo. Ale to chyba normalne w nowym miejscu, a zwłaszcza w innym kraju... Snucie się w pustych ścianach między kartonami i całym nierozpakowanym dobytkiem może każdego wprawić w kiepski nastrój. Nie wiadomo, czy gotować jakiś obiad, czy sprzątać, czy brać się za rozpakowywanie. Masakra. Już się od tego odzwyczaiłam w ostatnich latach. Na szczęście, kiedy już zaczęliśmy działać, wszystko poszło w miarę sprawnie. 

Mój mąż, przed naszym przyjazdem dokonał mniejszych i większych prac, takich jak szpachlowanie, malowanie i zerwanie starych listew przypodłogowych.
 
A taki właśnie widok zastaliśmy po przyjeździe. Nie zwracajcie uwagi na wszechobecny bałagan ;)
 


 POKÓJ DZIENNY


KORYTARZ


KUCHNIA


POKÓJ ULI

Zapewne zauważyliście, że wnęki w oknach są nadal niepomalowane? To wszystko dlatego, że konieczne jest ich wyczyszczenie ze śladów kurzu i pleśni (na szczęście w niezbyt dużej ilości). Mieszkanie pozbawione jest odpowiedniej wentylacji i niestety dało się to zauważyć. Gdyby ktoś przed nami regularnie czyścił okna i wietrzył mieszkanie, jestem pewna, że teraz nie miałabym aż tyle pracy. Ponadto,, jak widzicie, brakuje czterech szprosów w oknach i zastanawiam się nie tylko nad tym gdzie je dokupić, ale przede wszystkim jakim cudem mogły być oderwane...

Jeśli przeoczyliście stan "PRZED", zapraszam >> TUTAJ <<

Piszę na razie w dużych skrótach, bo nadal mamy kiepski dostęp do internetu. W kolejnym poście będzie o klejeniu listew przypodłogowych, więc wpadnijcie za kilka dni ;) 


POZDRAWIAM SERDECZNIE,
Sylwia

12 komentarzy:

 1. Byle do przodu :) powoli sobie wszystko ogarnięcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś szpachlowałam wnęki w oknach... Bardzo relaksujące zajęcie ;) Efekty pracy są już całkiem fajne :)

   Usuń
 2. Mamy nadzieję, że będzie Wam się tam dobrze mieszkało :) Pozdrawiamy Was serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasniutko i przewiewnie. Bedzie cudownie, jestem o tym przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, że rodzina w komplecie ;) Wreszcie jest dla kogo bawić się w dekoratora :)

   Usuń
 4. Wspaniale, że powoli dochodzisz do siebie i masz tak przytulne i miłe miejsce do zagospodarowania :) I ta zieleń za oknami! Potencjał jest, będzie radość! Ściskam Cię gorąco i czekam na kolejne wieści! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola, zieleni mamy tu rzeczywiście mnóstwo i bardzo mnie to cieszy. Jestem zakochana w naszej okolicy i w... ścieżkach rowerowych ;) Nowe wieści już niebawem :)

   Usuń
 5. Czekam na kolejne zdjęcia, jestem ciekaw jak urządzisz swoje gniazdko :D

  OdpowiedzUsuń
 6. To kiedy parapetówka?:) Cieszę się, że wszystko Ci się układa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parapetówka przesuwa się w czasie, ale co się odwlecze to nie uciecze ;) Pozdrawiam.

   Usuń

Dziękuję za każdą motywującą opinię :)