7/08/2015

Drzwi wejściowe - Front door

     Kiedy wyobrażam sobie wejście do naszego przyszłego domu, widzę schody z niskimi i szerokimi stopniami, białe kolumny podtrzymujące trójkątne zadaszenie i duże drzwi z białą sztukaterią dokoła. Jednak za tymi drzwiami znajdować ma się pierwszy korytarz bez okien, czyli w perspektywie nieco ponure miejsce. Bardzo lubię, kiedy do domu wpada dużo światła, więc wymyśliłam sobie dwa podłużne, niezbyt szerokie okna po obu stronach drzwi. W ten sposób korytarz będzie ładnie doświetlony, a drzwi wyglądać będą okazalej. Teraz, kiedy widzę ten efekt na etapie prac murarskich, jestem bardzo zadowolona i wydaje mi się, że był to strzał w dziesiątkę. Czasami dobrze jest przemyśleć takie sprawy zanim jest za późno na wprowadzenie zmian.
   
   A skoro wejście nabrało odpowiedniego kształtu, nie pozostaje mi nic innego jak gromadzić inspiracje na późniejszą aranżację tej części domu. Nie mam jeszcze konkretnej wizji koloru i kształtu drzwi, ale myślę, że będą one raczej w kolorze szarym lub białym. Myślę, że kiedy będzie gotowe pokrycie dachu i określimy rodzaj i kolor elewacji, pomysł na wejście przyjdzie sam. Oczywiście mam już kilka pomysłów na aranżację, ale czas pokaże jak będzie to zrobione w rzeczywistości. Na razie jestem zadowolona z pomysłu na drzwi z oknami i to jest najważniejsze. Polecam takie przemyślane zmiany, ponieważ są niewielkie, a dają o wiele większe możliwości w późniejszym etapie urządzania wnętrz. 

   A oto kilka pomysłów na drzwi wejściowe.

   Bardzo żałuję, że nie widuję takich wejść na co dzień, ponieważ są przepiękne. A za takimi drzwiami muszą kryć się piękne wnętrza...POZDRAWIAM,
Sylwia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą motywującą opinię :)